Szállás Nyíregyháza, szállásfoglalás, programok, látnivalók egy helyen.

útiterveim Belépés
Hétvégére
Következő nyaralásra
Egyszer megnézném

Seuso-kincsek vándorkiállítás 2017-2018.

• Seuso-kincsek vándorkiállítás 2017-2018., Nyíregyháza

• Seuso-kincsek vándorkiállítás 2017-2018., Nyíregyháza (2.kép)

Elérhetőségi adatok
Nyíregyháza, Jósa András Múzeum (4400., Benczúr tér 21.)
Web: http://josamuzeum.hu/
Időpont: 2018.03.27. - 2018.04.15.
  Szállásfoglalás a környéken »
Ismeri a szolgáltatást?
Írjon értékelést

A Seuso-kincset az 1970-es években találták meg a Balatonhoz közeli Kőszárhegy környékén. Azóta sok viszontagságon ment keresztül, és több évtizeden át a nyilvánosság előtt is rejtve maradt. A rendelkezésre álló adatok szerint a leletet az 1970-es években egy fiatalember találta, azonban hivatalos bejelentést nem tett: feltételezhető, hogy a kincs darabjait az illegális műkincspiacon kívánta értékesíteni. Bizonyíték ezekre azonban nincs, mivel a megtaláló gyilkosság áldozata lett. A műkincs-együttesnek ezután nyoma veszett, majd a műkincspiacon bukkant fel. A rendelkezése álló információk alapján a 15 ma is ismert darabot a 80-as években vásárolta meg egy befektetőcsoport. A kincset egy angol konzorcium egy 1990-es New York-i árverésen kívánta értékesíteni, mai értékén számítva mintegy 100 millió eurós kikiáltási áron, ennek az összegnek a többszöröséért. A magyar állam sosem mondott le tulajdonjogáról, és hogy visszaszerezze a páratlan értékű ezüsttárgyakat. Több éven át tartó sikeres tárgyalássorozat eredményeképpen 2014-ben és 2017-ben hazatérhetett a kincs jelenleg ismert 15 darabja. A Seuso-kincs manapság az egyik legismertebb és legértékesebb magyar műtárgyegyüttes, amelyet országos vándorkiállításon mutatnak be az ország több pontján. Nyíregyházán a Jósa András Múzeum épületében látható a tárlat.

Mikor? 2018. március 27. (kedd) - 2018. április 15. (vasárnap)

Értékelések  Írjon értékelést

Nézz körül máshol is